Search
Close this search box.

Öğrenme Yönetim Sistemi Neden Önemli Olabilir?

“Eğitim, eğitim , eğitim. Çağdaş ülkeler kültür ve uygarlık seviyesine ulaşıp onları geçmek için tek yolumuz bence. Sadece , anaokulundan başlayıp üniversite lisans ve lisansüstü eğitimlerin öneminden söz etmiyorum. İş hayatında da eğitimin önemini ele almak istiyorum. Neden?
Çünkü iş hayatındaki gelişme hızı dijitalleşmenin de hızlandırıcı etkisiyle çok arttı malumunuz.

Bu hızda giden işletmelere yetişebilmek için biz de işletmelerimizde sürekli öğrenmeyi , sürekli öğrenen bir organizasyon olmayı prensip edinmek , şirket beyin gücünün kapasitesini sürekli geliştirmek ve bu suretle sürdürülebilir gelişmeyi sağlamak zorundayız. Bu da bilinçli , bilimsel strateji ve programlara dayalı bir eğitim planlama ve uygulama sistemini kurmamızı gerektiriyor.

Buraya kadar tamam. Eğitim planlıyoruz ve uyguluyoruz. Peki ya sonrası? Bu eğitimden yeterince öğreniyor muyuz? Öğrenme seviyemizi ölçebiliyor muyuz? Ölçüp te bu öğrenme seviyesinin zaman içindeki değişimini gözlemliyor muyuz?

Öğrenme seviyesinin sürekli yüksek seviyelerde , yani yüzde 90’larda kalmasını nasıl sağlayabiliriz?

İşte sevgili Dostlar! Sevgili İşletme Yöneticileri!
İşletmemizde verilen her eğitimin , cep telefonları teknolojisini ve yazılımları kullanarak pekişmesini sağlamak , eğitimden öğrenme seviyesini yükseltmek ve geçen zaman içinde hep yüksek seviyede tutmak mümkün.

Sizlere en büyük tavsiyem , bir an önce öğrenme yönetim sistemi denilen bu sistemi ( LMS )uygulayan yazılımı edinerek , bundan böyle öğrenmeyi daima yüksek seviyede tutarak işletmenizin toplam beyin gücünü verimli kullanmanızdır”

Mehmet Aziz Ermer ValoremTeam Dijital Dönüşüm ve Sanayi Çözümleri Danışmanı

E-mail: mehmetazizermer@valoremteam.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir