Search
Close this search box.

“İş İnsanları ! Her kademedeki Yöneticiler ! Kamu ve Kurum ve Kuruluşların Yönetimleri ! İşte size yeni dönemin yemini :
“Yalın Dönüşüm için elimizdeki her olanağı kullanmaya , Dijital Dönüşümü bu yolda en önemli araç saymaya namusum ve şerefim üzerine söz veririm.”
Bunu biraz şaka gibi gözünüzün önüne getirdim ama bence olması gereken bir yemin.
Madem ki ülkemizi kalkındırmak zorundayız, madem ki Cumhuriyet’imizin İkinci Yüzyılına başlamak üzereyiz. Bu bizlerin omuzları üzerine büyük bir sorumluluk yüklemiyor mu?
Bu öyle bir sorumluluk ki , İşletmelerimizi , Kurum ve Kuruluşlarımızı artık geliştirmek , verimlilik rakamlarını çağdaş ülkeler ortalamalarının üzerine çıkarmak zorundayız. Bu bizim “Verimlilik” zorunluluğumuz değil mi?
İnsanlarımız için , yani “Beş Paydaş”ımız için çağdaş ülkelerdeki insanların yaşantılarının üzerine yaşam koşullarımızı çıkarmak zorunda hissetmiyor muyuz kendimizi?
Gelin bir şeyi itiraf edelim. “Mevcut Durum Analizi”miz hiç iyi değil. Çağdaş ülkelerden ortalama 6 kat daha verimsiziz. Bu Verimsizlik öyle bir hastalık olarak sektörlere yayılmış ki , sağlıkdan eğitime , demir-çelik’den hizmet sektörlerine , tarımdan sanayi ve hizmetlere , her dalda kendisini gösteriyor. Öyle olmasa zaten “Kişibaşı Gayri Safi Milli Hasılamız” çağdaş ülkelerin yarattığı katma değerin neden 6 da biri kadar?
Artık silkinmeliyiz. Bir “Stratejik Plan”ımız olsun. Bir yol haritamiz olsun geleceğe. Yalın Dönüşüm’ü kendimize Rehber edinelim. Bu yolda en büyük yardımcımız da Dijital Teknoloji olsun. Haydi Aydınlık Geleceğe birlikte!”

Mehmet Aziz Ermer

ValoremTeam Dijital Dönüşüm ve Sanayi Çözümleri Danışmanı

E-mail: mehmetazizermer@valoremteam.com
#dijitaldönüşüm #yalındönüşüm #verimlilik #stratejikplan #yolharitası #yalınolgunluk #dijitalolgunluk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir